Obserwatorzy

niedziela, 4 marca 2012

Moja pierwsza Barbie

 

W odpowiedzi na ostatnie komentarze – wiem że to lalka kolekcjonerska w super cenie ale nie dla mnie bo ja nie zbieram takich – ja głównie Fashionistas i niektóre My Scene… A Piny Pon stały się ulubienicami mojego synka – uwielbia je rozkładać na drobne i wołać MAMA – żeby je złożyć z powrotem i znów rozdrabniać…

 

Dziś pokażę wam moja pierwszą “barbiowatą” lalkę, nie jest to oryginał Mattela, ani Petra ani nic firmowego. W czasach kiedy byłam mała moich rodziców nie było stać na takie drogie zabawki. Nie pamiętam gdzie była kupiona, jakie miała oryginalne ubranko i fryzurę, a na jej ciałku nie ma żadnych sygnatur. Lalka dużo przeszła, i zdjęć jej poniszczonego, pustego ciałka nie pokażę, ale za to zobaczycie jej metamorfozę. Lalce starł się makijaż i jeszcze w dzieciństwie próbowałam jej odmalować usta flamastrem, efekt tego był taki, że lalce zabarwiło się pół gumowej twarzy i wyglądała jakby przesadziła z różem.

Oto lalka przeszła już kilka zabiegów odbarwiania twarzy

P1280629

A tu już efekt końcowy – częściowy repaint nie do końca mi wyszedł ale i tak jestem zadowolona

P1280829

P1280827

P1280828

Włosy lali mają braki ale to co jej zostało doskonale kryje łyse placki. Nie chciałam jej robić rerootu… ciałko lalki jest bardzo drobne i większość ciuszków jest na nią za duża ale głowa jest w sumie wielkości lalek My Scene.

Jak wam się podoba?

8 komentarzy:

 1. Jak na klonika jest piękna. Sam mam 2 kloniki trochę młodsze.... Jak tata przyniesie mi reszte rzeczy z komórki (mebelki, ubranka akcesoria) to zrobię mega post o nich :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja pamiętam moją pierwszą barbiowatą też była białowłosa lalka. Co o niej pami etam, to właśnie kolor włosów jak Twojej, większa głowa od standardowej barbie, serducho na policzku i że na imię miała Liza.
  Dosyć szybko sie jej pozbyłam, jak tylko zawitała u mnie bardziej firmowa lalka. Teraz żałuję, bo nigdzie nie mogę znaleźć o niej info ani żadnych zdjec :(
  Super że Twoja pierwsza sie zachowała. I fajnie ją odnowiłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jeeeeju jaka cudowna! Repaint idealnie pasuje!!! Super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam z Hiszpanii: nadgarstek z dzieciństwa byłem bardzo nowy. Gratulacje w pracy. Bądź w kontakcie

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko Bosko! Jezusicku kochany! Mieszka u Ciebie laleczka, której na próżno poszukiwałam wiele lat, a przynajmniej wyglądająca toczka w toczkę jak tamta. Lalka została prawdopodobnie wyprodukowana przez ukraińską fabrykę "VESNA" (Wiosna) i była bardzo popularna w byłej ZSRR, Czechosłowacji i innych państwach rządzonych przez system. Lala dotarła również do Polski. Była kiepskiej jakości, z charakterystycznymi, białymi, rzadko rootowanymi włosami. Straszna brzydula, ale wielu dzieciom zastępowała Barbie. Moja zginęła w pomroce dziejów. Cieszę się, że miałam okazję znów ją zobaczyć na Twoich zdjęciach!

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie mieć takie pamiątki z dzieciństwa- u mnie wszystkie lalki gdy tylko wyrosłam powędrowały w ręce młodszego pokolenia, żałuję strasznie, że nic a nic mi się nie uchowało.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przecież to lalka Liza miałam taką :)

  OdpowiedzUsuń
 8. też mam nieszcześnicę, która potrzebuje repaintu i odbarwiania niefortunnego makijażu z okresu dzieciństwa, również nie jest barbie, ale jest tą pierwszą i właściwie jedyną z zamierzchłych czasów.... ehhh, co tu dużo mówić - wkręcam się w to dziewczyny !!

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...